Mean Well LRS -350-48 FOOD ON WITRAND COURT - 350W - 48V - 7A
Stock:
Sold out
  • Our prices are negotiable. Lowest price guarantee!
  • Worldwide shipping DHL, UPS, FedEx, PostNL
  • Pay before or after delivery with Klarna
  • Customers rate us with an 8.6
Questions about this product? Contact us!
The Mean Well LRS-350-48 is an extremely reliable food that is specially designed for applications that require a constant and stable electricity. With an impressive power of 350W, an output of 48V and a current of 7A, this power supply offers the ideal solution for various electrical systems.
SKU: 22222-RHGC-LRS-350-48
Color: Zilver
Delivery period: Op voorraad - 1 tot 4 Werkdagen
Brand: Mean Well
Product code from supplier: 40009628
Product condition: Ongebruikt
This is how bidding works
1. Select the product
Choose the desired product from our wide range
2. Place your bid
Fill in the amount you wish to bid without obligation.
3. Wait for a response
We will assess your bid and provide you with an acceptance or a counteroffer.
4. Price agreement
If we both agree on the price, then place the order.
5. Pay for your order
Place your order and pay before or after delivery.
6. Receive your product
Choose to pick up, or let our staff ship your order worldwide.
Frequently asked questions
Photos:
Prices & Bidding:
At Outlet Specialist, you can make a bid on the displayed price.
If your bid is accepted, you will automatically receive an invoice.
If your bid is not accepted, we will send you a non-binding counteroffer.
Bid is Binding:
Once your bid is accepted, an order will automatically be created for you.
Returns:
In principle, purchases cannot be returned. Did you order an item incorrectly and wish to return it?
Please note we deduct 20% of the purchase amount for handling.
Delivery & Pickup:
Most products shown online are available for immediate delivery from stock (in 99% of cases).